niedziela, 16 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej.

 

„Dla Was uśmiech i piosenka” pod takim właśnie tytułem odbył się tegoroczny koncert życzeń, który przygotował samorząd uczniowski z okazji obchodów Święta Edukacji Narodowej. Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał osobiste życzenia wraz z dedykacją muzyczną. Śpiewaliśmy o tym, jak pięknie żyć, że jeśli potrafimy marzyć i dążyć do celu, to wszystko się może zdarzyć oraz o tym, że nie musimy być idealni, bo tacy jacy jesteśmy, jesteśmy fajni. Wyśpiewaliśmy również to , że najtrudniejszy jest pierwszy krok a później łatwiejszy już każdy rok. Wyginaliśmy śmiało ciało i listy pisaliśmy, a także pomalować świat chcieliśmy. Zamieniliśmy się w świętych uśmiechniętych oraz obiecaliśmy iść z piękną mowa przez świat jak latawce dmuchawce wiatr. Natomiast za zapełnianie odmianami naszych mądrych główek i za kilometry słówek wykrzyczeliśmy thank you very much. Oczywiście nie mogło się obyć bez występu naszego szkolnego zespołu instrumentalno-wokalnego. Był taniec, śpiew i zabawa. My bawiliśmy się świetnie zarówno podczas żmudnych prób, jak i podczas samego występu. Wiemy, że naszym nauczycielom i pracownikom szkoły również się podobało, ponieważ niejeden z nich z uśmiechem na twarzy lub łezką wzruszenia w oku dziękował nam po koncercie. 

W podzięce za ich otwartość, zaangażowanie, niespożyte zasoby pomysłów i pozytywnej energii, jaką nas obdarzają, przygotowaliśmy tematyczne breloczki, aby zawsze uśmiechnięci byli i kluczy do pokoju nauczycielskiego nigdy nie zgubili.
W holu szkoły umieściliśmy również SKRZYNKĘ ŻYCZEŃ, do której uczniowie mogli wrzucać swoje życzenia dla nauczycieli.

         Wszystkie kartki zostały oczywiście rozdzielone i rozdane nauczycielom.
Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Niech MOC BĘDZIE Z WAMI 
Samorząd Uczniowski

piątek, 14 października 2016

Wizyta Native Speakerów.




















 W dniach 8-12 października Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza odwiedzili goście ze Stanów Zjednoczonych pani Loni Fortier i pan James Neuenfeldt, którzy w ramach realizowanego w szkole projektu English Teaching Activities Amerykańsko-Polskiej Fundacji Wolności, pełnili rolę native speaker’ów.  Goście zapoznali się z całą społecznością szkoły, odwiedzili najmłodszych uczniów, a w klasach od  II do VI prowadzili zajęcia, oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim. Podczas spotkań przedstawili wiele ciekawych informacji o swoim rodzinnym mieście w stanie Minessota. Uczniowie klas starszych poznali zwyczaje i życie codzienne swoich rówieśników zza oceanu. Lekcje były wzbogacone o prezentacje dotyczące muzyki, jedzenia i ciekawostek dotyczących USA. Natomiast młodsi uczniowie uczyli się, bawiąc i śpiewając. Każda grupa przygotowała krótkie powitanie, wierszyk lub piosenkę. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące życia szkolnego oraz rodzinnego dzieci mieszkających w USA. 
Pan Jim miał w tym czasie urodziny, więc uczniowie przygotowali dla niego wzruszającą niespodziankę, gromadząc się w wspólnie z urodzinowym tortem i laurkami.
W trakcie wizyty goście poznali kulturę i zwyczaje naszej okolicy. W ostatnim dniu wizyty wzięli także udział w spotkaniu z Burmistrzem Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce panią Bożeną Budzik.  Wraz z nauczycielami zaangażowanymi w ich przyjazd zwiedzili Kalisz, Skalmierzyce i Nowe Skalmierzyce, poznając naszą historię i ważne dla społeczności miejsca. Wybrali się m.in. do Kościoła pw. Świętej Katarzyny w Skalmierzycach, na Dworzec Kolejowy i na dawne prusko-rosyjskie przejście graniczne. Wizyta zagranicznych gości była świetną okazją do poznania kultury amerykańskiej oraz dała uczniom i nauczycielom dużo satysfakcji i radości. Zapraszamy na krótką relację.





Projekt "Our English Adventure", którego koordynatorem jest Izabela Kaczmarek, realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach w ramach ścieżki English Teaching Activities Programy English Teaching (www.englishteaching.org.pl). Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.