czwartek, 29 grudnia 2016

Koncert Kolęd i pastorałek - Kiermasz świąteczny.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta, niosą wszystkim betlejemski blask.
Po raz siódmy zabrzmiały głosy uczniów w skalmierzyckiej świątyni podkreślając radosny czas oczekiwania na przyjście Pana.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach w koncercie „Śpiewajmy Panu” zaprosili społeczność naszej wsi na wspólne kolędowanie.
Swoją obecnością zaszczycili nas  zaproszeni goście  Burmistrz Gminy i Miasta  Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Kazimierz Sipka, kierownik Referatu Oświaty Daniel Mituła,  prezes Spółdzielczego Banku Ludowego Teresa Artmańska, duchowieństwo, radni, przedstawiciele organizacji, rodzice i licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej miejscowości i okolic. Zebranych powitała w imieniu gospodarza świątyni ks. Sławomira Nowaka i swoim Dyrektor Szkoły Małgorzata Sulewska, która ciepłymi słowami wprowadziła nas w  czas  świętowania.
Piękny śpiew kolęd i pastorałek radośnie wypełnił mury świątyni. Wzbogaciła go także gra na instrumentach, animacja  sceny z Narodzin Dzieciątka Jezus i piękny układ taneczny.  Jak co roku koncert w wykonaniu naszych uczniów, jest nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale i duchowym, bowiem refleksyjne słowa wypowiadane przez dzieci nadają mu niepowtarzalny urok. Bardzo cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak licznie uczestniczą we wspólnym kolędowaniu. Po koncercie zebrani zostali zaproszeni na kiermasz bożonarodzeniowy. Wszystkie wyjątkowe ozdoby zostały przygotowane przez uczniów, nauczycieli  i rodziców. Zgromadzeni docenili inwencję plastyczną i wkład pracy całej społeczności szkoły. Kończąc ten wyjątkowy dzień, tradycyjnie spotkaliśmy się w klasach na świątecznym poczęstunku przygotowanym przez  Radę Rodziców.




Zdjęcia z Koncertu Kolęd 2017  

 

piątek, 23 grudnia 2016

Wigilia klasowa.

Zbliża się Wigilia ta spędzona z rodziną i najbliższymi.
Ten świąteczny czas spędzony w szkole chcielibyśmy uczcić z koleżankami i kolegami z naszej klasy w trakcie klasowej Wigilii. Dzieliliśmy się opłatkiem i przy świątecznie nakrytym stole składaliśmy życzenia.
Do zobaczenia w styczniu!


Z okazji nadchodzących narodzin Jezusa Chrystusa pragniemy życzyć wszystkiego co najlepsze. Ciepła w sercu i w domu, smacznej kolacji wigilijnej, rodzinnego kolędowania, magicznie spędzonego czasu. A także owocnego, szczęśliwego, pełnego miłości Nowego Roku. Niech pierwsza gwiazda na niebie przyświeca nam wszystkim nie tylko w Boże Narodzenie.






Uczennice i Uczniowie klasy III B wraz z Wychowawczynią




wtorek, 20 grudnia 2016

Dzień Misia.

W tym roku nasza klasa z okazji Dnia Pluszowego Misia uczestniczyła w przedstawieniu teatrzyku cieni, zorganizowanego przez uczniów klasy V i pod opieką Pani Kasi z biblioteki.
Nie brakowało również akcentów w języku angielskim.

Brawa dla młodych aktorów.



Piosenka po angielsku utkwiła nam w pamięci, postanowiliśmy się jej nauczyć.


poniedziałek, 19 grudnia 2016

Klasowi czytelnicy.

Gratulacje dla klasowego czytelnika Bartosza Włodarczyka, który jest naszym szkolnym molem książkowym. Bartosz tak trzymać!

Przedświąteczny czas w bibliotece owocował prezentami i to wyjątkowymi, bo książkami. Każda klasa otrzymała paczuszkę z książkami, nasza również i została wyróżniona za wysokie czytelnictwo wśród naszych uczniów i uczennic.

Gratulacje dla całej III B !



piątek, 9 grudnia 2016

Mikołajkowy zawrót głowy.

Tegoroczne Mikołajki po raz kolejny należały do udanych. Prezenty oczywiście dla grzecznych, przybrały inną formę, postanowiliśmy, że będziemy losowali kolegę lub koleżankę, którą obdarujemy prezentem. Czekaliśmy do samego końca na niespodzianki, każdy był zadowolony i wręczenie prezentów okazało się sukcesem.
Samorząd Uczniowski przygotował dla nas niespodzianki, tak samo sam Święty Mikołaj odwiedzając nas osobiście ze słodkim upominkiem.

Zapamiętamy ten dzień na długo, przede wszystkim dlatego, że większość z nas przebrała się na czerwono.





czwartek, 8 grudnia 2016

Spotkanie z policjantem.




Dnia 6 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Policji młodszym aspirantem Łukaszem Juszczakiem. Uczestniczyły w nim klasy II, III, IV, V i VI. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo w szkole i na drodze, a także przemoc fizyczna, werbalna oraz cyberprzemoc.
Pan Policjant omówił konsekwencje, jakie wiążą się z agresywnym zachowywaniem się wobec rówieśników, dorosłych, a także otoczenia. Opowiedział o różnych przypadkach osób nieletnich, które miały problemy z prawem, ponieważ postąpiły bezmyślnie, zapominając o rozsądku i odpowiedzialności. Tymczasem klasy młodsze miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, a także utrwalić co robić, by w szkole czuć się dobrze i bezpiecznie. Podczas spotkania uczniowie mogli również dowiedzieć się, jak rozpoznać prawdziwego funkcjonariusza Policji oraz co znajduje się w jego ekwipunku.
Serdecznie dziękujemy Panu młodszemu aspirantowi Łukaszowi Juszczakowi za ciekawą prezentację i poświęcony czas.










wtorek, 6 grudnia 2016

Postcrossing - wysyłamy pocztówki.

Pisanie i wysyłanie pocztówek w języku angielskim i korespondowanie z pen-pals z całego świata.












My się pisania nie boimy, więc listy i pocztówki szykujemy i w świat je szybko ślemy.
Nasza klasa podjęła się udziału w międzynarodowym projekcie wysyłania pocztówek i listów do uczniów z całego świata. Nawiązaliśmy kontakty z Hiszpania i Ugandą. Czekamy na listy z Ugandy, gdzie wysłaliśmy kolorowe listy o sobie. Tymczasem otrzymujemy pocztówki z Madrytu od uczniów w naszym wieku. Teraz już wiemy, jak ważne jest uczenie się języka angielskiego.

PS. Nasi nowi koledzy i koleżanki z Madrytu mają podobne zainteresowania do naszych upodobań a co więcej uwielbiają piłkę nożną. Okazało się, że nasz piłkarz Robert Lewandowski jest jednym z ich ulubionych piłkarzy.



Postcrossing - wymiana listów i pocztówek z uczniami z całego świata w ramach realizacji projektu językowego.
Projekt "Our English Adventure", którego koordynatorem jest Izabela Kaczmarek, realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach w ramach ścieżki English Teaching Activities Programy English Teaching (www.englishteaching.org.pl). Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

środa, 30 listopada 2016

Wycieczka do fabryki bombek.

Świąteczny czas udzielił się uczniom klas trzecich w minioną środę. Dnia 23 listopada klasy III A
i III B uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek "Szklany Świat" w Krośnicach. Uczniowie zwiedzili fabrykę, poznali proces produkcji szklanych bombek, a także mieli okazję samodzielnie ozdobić bombkę podczas plastycznych warsztatów.
Spółdzielnia Socjalna „Szklany świat Bombki z Krośnic k. Milicza (Dolina Baryczy) wytwarza szklane ozdoby choinkowe tradycyjną metodą. Ręcznie wykonywane są bombki okrągłe, formowane oraz kształtki. Ponieważ jest to coraz rzadziej spotykany zawód w Polsce i na świecie, głównym celem spółdzielni jest pokazywanie zainteresowanym całego etapu produkcyjnego. Są to najnowsze trendy oraz nowe techniki zdobienia.



Nasi uczniowie mieli okazję poznać cały proces wytwarzanie bombki choinkowej i na własne oczy przekonali się jak pracochłonny i jednocześnie ciekawy jest to proces. Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. To właśnie w tym miejscu każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.
W tym dniu mieli okazję odwiedzić jeszcze jedno miejsce i poznać pasjonata- hobbystę pana Janusza Talagę. Trzecioklasiści zwiedzili Galerię Ziemi, czyli muzeum kamieni szlachetnych, minerałów i skamieniałości. Galeria Ziemi to zbiór ponad 4500 minerałów i skamieniałości. Właściciel kolekcji w ciągu kilku lat zebrał eksponaty z niemal wszystkich kontynentów. Ekspozycja jest uporządkowana zgodnie ze skalą twardości Mosha – od najtwardszych okazów (diamenty) do miękkich (gipsy). Wśród zgromadzonych skamieniałości obejrzeli m.in. skamieniałe drewno i olbrzymie skamieniałości jurajskie sprzed ok. 160 mln lat. Pan Janusz przeprowadził dla uczniów widowiskowy pokaz obróbki (szlifowania) kamieni szlachetnych i półszlachetnych, zaprezentował minerały i różne form krystalizacji, a także nauczył jak rozpoznawać minerały. Była to bardzo interesująca lekcja.
Po pysznym obiedzie uczniowie bezpiecznie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombką wykonaną własnoręcznie, przywieźli także drugą – ze swoim imieniem oraz upominki zakupione w firmowym sklepie w fabryce jak i w GaleriI Ziemi.

niedziela, 27 listopada 2016

Tydzień empatii.





Tydzień Empatii trwał w naszej szkole od 21 do 25 listopada. Zainicjował go Międzynarodowy Dzień Życzliwości, a podsumował Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przez pięć dni szczególnie podkreślaliśmy, jak ważne jest przyjazne spojrzenie na drugiego człowieka i zrozumienie jego uczuć. Umiejętność empatycznego wczuwania się w sytuację innych usprawnia nie tylko komunikację międzyludzką, ale także pozwala nam współpracować i razem osiągać więcej, niż byłoby to możliwe w pojedynkę.


Przez cały tydzień psycholog szkolny prowadził warsztaty tłumacząc, co to właściwie jest empatia i jak możemy ją okazywać innym. Młodsi uczniowie ćwiczyli rozpoznawanie nastrojów piosenek, nazywanie emocji, tymczasem starsi, pracując metodą dramy, pokazywali empatię w działaniu.
W holu szkoły pojawiło się wspaniałe Drzewo Empatii, gdzie każdy uczeń zawiesił swoje serce z skojarzeniami związanymi z empatią. Świetliczanie tymczasem wykonali trzymające się za ręce dzieci symbolizujące wspólnotę, które chronią się w cieniu drzewa. Najważniejsze jednak, iż nasze dzieło stworzyliśmy razem, a końcowy rezultat zachwycił wszystkich.
Zadaniem każdej z klas było wykonanie mapy myśli, której centrum stanowiło słowo empatia. Każdy miał swój pomysł na realizację tego tematu, a efekty twórczej pracy artystów można podziwiać w holu szkoły. Uczniowie tworząc swoje plakaty uświadomili sobie, jak wiele znaczeń kryje umiejętność rozumienia uczuć innych.



We wtorek 22 listopada odbyło się spotkanie z wolontariuszem Szlachetnej Paczki Panem Przemysławem Bilskim, który opowiedział nam o swoim pracy i misji, jaką nosi w sobie pomysł tworzenia świątecznych paczek. Uczniowie dowiedzieli się, nie tylko dlaczego warto pomagać innym i jak wiele ta pomoc znaczy dla potrzebujących rodzin. Nasz gość starał się im również wytłumaczyć, co sprawiło, że sam zaangażował się w wolontariat i w jaki sposób ta praca odmieniła jego życie.
Wydarzeniami towarzyszącymi obchodom Tygodnia Empatii była dyskoteka szkolna oraz seans filmowy. Inicjatywy te stanowiły nie tylko rozrywkę, ale również okazję do spędzania wspólnie czasu i poznania się bliżej.



Empatyczną niespodziankę przygotował również Samorząd Szkolny, który zaprezentował swoim kolegom i koleżankom scenki ukazujące wykorzystanie empatii w codziennym życiu. Nasi młodzi aktorzy doskonale odnaleźli się w swoich rolach, a widzowie z łatwością odkryli prawdziwy sens przedstawienia i odnieśli go do swoich doświadczeń.
Tydzień Empatii już za nami. Ważne jednak by codziennie próbować zrozumieć innych, by traktować bliźnich tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani, by okazywać sobie szacunek i życzliwość bez względu na swoją pozycję.
Każdy z nas przecież pamięta, że empatia potrzebna jest nie tylko od  święta!



poniedziałek, 14 listopada 2016

Dzień Patrona.

Dzień Patrona w naszej społeczności szkolnej corocznie obchodzony jest w sposób uroczysty i wyjątkowy. Każdego roku opracowujemy projekt, który wyznacza roczną pracę z patronem.
We wrześniu wspólnie od sześciu lat wybieramy hasło roku – cytat z twórczości naszego Patrona. Przesłanie, które jest mottem dla naszych działań wychowawczych i dydaktycznych.  Dotychczasowa tradycja wpisała obchody Dnia Patrona w grudniowy czas poprzedzający imieniny Adama, jednak tegoroczne hasło roku „ Polak, chociaż stąd między narodami słynny, Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny”  pochodzące z epopei narodowej, pozwoliło zmienić obowiązujący zwyczaj i tegoroczny Dzień Patrona obchodziliśmy 10 listopada w przeddzień Dnia Niepodległości.

Na relacje z tego dnia zapraszamy na stronę szkoły.



 

niedziela, 16 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej.

 

„Dla Was uśmiech i piosenka” pod takim właśnie tytułem odbył się tegoroczny koncert życzeń, który przygotował samorząd uczniowski z okazji obchodów Święta Edukacji Narodowej. Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał osobiste życzenia wraz z dedykacją muzyczną. Śpiewaliśmy o tym, jak pięknie żyć, że jeśli potrafimy marzyć i dążyć do celu, to wszystko się może zdarzyć oraz o tym, że nie musimy być idealni, bo tacy jacy jesteśmy, jesteśmy fajni. Wyśpiewaliśmy również to , że najtrudniejszy jest pierwszy krok a później łatwiejszy już każdy rok. Wyginaliśmy śmiało ciało i listy pisaliśmy, a także pomalować świat chcieliśmy. Zamieniliśmy się w świętych uśmiechniętych oraz obiecaliśmy iść z piękną mowa przez świat jak latawce dmuchawce wiatr. Natomiast za zapełnianie odmianami naszych mądrych główek i za kilometry słówek wykrzyczeliśmy thank you very much. Oczywiście nie mogło się obyć bez występu naszego szkolnego zespołu instrumentalno-wokalnego. Był taniec, śpiew i zabawa. My bawiliśmy się świetnie zarówno podczas żmudnych prób, jak i podczas samego występu. Wiemy, że naszym nauczycielom i pracownikom szkoły również się podobało, ponieważ niejeden z nich z uśmiechem na twarzy lub łezką wzruszenia w oku dziękował nam po koncercie. 

W podzięce za ich otwartość, zaangażowanie, niespożyte zasoby pomysłów i pozytywnej energii, jaką nas obdarzają, przygotowaliśmy tematyczne breloczki, aby zawsze uśmiechnięci byli i kluczy do pokoju nauczycielskiego nigdy nie zgubili.
W holu szkoły umieściliśmy również SKRZYNKĘ ŻYCZEŃ, do której uczniowie mogli wrzucać swoje życzenia dla nauczycieli.

         Wszystkie kartki zostały oczywiście rozdzielone i rozdane nauczycielom.
Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Niech MOC BĘDZIE Z WAMI 
Samorząd Uczniowski

piątek, 14 października 2016

Wizyta Native Speakerów.




















 W dniach 8-12 października Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza odwiedzili goście ze Stanów Zjednoczonych pani Loni Fortier i pan James Neuenfeldt, którzy w ramach realizowanego w szkole projektu English Teaching Activities Amerykańsko-Polskiej Fundacji Wolności, pełnili rolę native speaker’ów.  Goście zapoznali się z całą społecznością szkoły, odwiedzili najmłodszych uczniów, a w klasach od  II do VI prowadzili zajęcia, oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim. Podczas spotkań przedstawili wiele ciekawych informacji o swoim rodzinnym mieście w stanie Minessota. Uczniowie klas starszych poznali zwyczaje i życie codzienne swoich rówieśników zza oceanu. Lekcje były wzbogacone o prezentacje dotyczące muzyki, jedzenia i ciekawostek dotyczących USA. Natomiast młodsi uczniowie uczyli się, bawiąc i śpiewając. Każda grupa przygotowała krótkie powitanie, wierszyk lub piosenkę. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące życia szkolnego oraz rodzinnego dzieci mieszkających w USA. 
Pan Jim miał w tym czasie urodziny, więc uczniowie przygotowali dla niego wzruszającą niespodziankę, gromadząc się w wspólnie z urodzinowym tortem i laurkami.
W trakcie wizyty goście poznali kulturę i zwyczaje naszej okolicy. W ostatnim dniu wizyty wzięli także udział w spotkaniu z Burmistrzem Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce panią Bożeną Budzik.  Wraz z nauczycielami zaangażowanymi w ich przyjazd zwiedzili Kalisz, Skalmierzyce i Nowe Skalmierzyce, poznając naszą historię i ważne dla społeczności miejsca. Wybrali się m.in. do Kościoła pw. Świętej Katarzyny w Skalmierzycach, na Dworzec Kolejowy i na dawne prusko-rosyjskie przejście graniczne. Wizyta zagranicznych gości była świetną okazją do poznania kultury amerykańskiej oraz dała uczniom i nauczycielom dużo satysfakcji i radości. Zapraszamy na krótką relację.





Projekt "Our English Adventure", którego koordynatorem jest Izabela Kaczmarek, realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach w ramach ścieżki English Teaching Activities Programy English Teaching (www.englishteaching.org.pl). Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a krajowym operatorem Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

poniedziałek, 19 września 2016

Międzynarodowy Dzień Kropki.



15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, dzięki któremu chcieliśmy przypomnieć, że każdy z Nas jest ważny, wyjątkowy i utalentowany. Poznaliśmy małą Vashti, która dzięki jednej kropce uwierzyła w swoje możliwości i odkryć niezwykłą pasję. W tym dniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie zapomnieli o tym, by ubrać się w kropki, śpiewaliśmy piosenkę o Vashti, oglądaliśmy film o tej wyjątkowej dziewczynce i tworzyliśmy nakrapiane prace plastyczne i prezentowaliśmy swoje talenty. W holu szkoły funkcjonowała fotobudka, która dostarczyła wszystkim wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

niedziela, 4 września 2016

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach oficjalnie rozpoczęty. Wyruszamy w przygodę z Naszą Szkołą Marzeń!
Serdecznie witamy uczniów oddziału przedszkolnego, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną oraz uczniów klasy I. 
Życzymy Wam abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a Wasi nowi koledzy otoczą was przyjaźnią i opieką.
Dziękujemy uczniom klasy IV, V i VI za wprowadzenie Nas w ten piękny nastrój podczas części artystycznej dzisiejszego spotkania. Mamy nadzieję, że równie pięknym artystycznym krokiem pójdziecie przez cały nowy rok szkolny.
„Zaczynij od robienia tego co konieczne,
potem zrób to co możliwe;
nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego”
św. Franciszek z Asyżu



sobota, 25 czerwca 2016

Podsumowanie pracy w klasie II.


 APAEL PODSUMOWUJĄCY II PÓŁROCZE KLASY I- III

Przed zakończeniem roku szkolnego podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów w II półroczu, 23 czerwca na apelach dla klas I-III oraz IV- VI uczniowie wyróżnieni w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody. Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów była aktywna i podejmowała różnorodne działania. Wszystkim gratulujemy i życzymy zapału w nowym roku szkolnym.

Artystyczne powitanie lata.


W czerwcowe popołudnie nasza sala gimnastyczna przeistoczyła się w artystyczną kawiarenkę. 22 czerwca o godzinie 17.00 rozpoczęliśmy sezon letni koncertem przygotowanym przez społeczność szkoły dla rodziców i przyjaciół naszej szkoły. Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów był podsumowaniem całorocznej działalności na naróżnorodnych zajęciach dodatkowych. Program prowadziły panie Justyna Krawczyk i Anna Dziadkiewicz, które już na samym początku zaskoczyły brawurowym powitaniem wszystkich gości. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczestnicy kółka teatralnego, którzy pod kierunkiem pani Danuty Szymczak przygotowali przedstawienie pt. „Kopciuszek". Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni brawami, warto dodać, że w głównych rolach zadebiutowali pierwszoklasiści. Uczniowie z klas II i III z kółka tanecznego zaprezentowałli specjalnie przygotowany nowy układ taneczny opracowany przez panią Annę Dziadkiewicz, tancerze zaskoczyli nie tylko choreografią, ale i nowymi kostiumami. Wspaniale zaprezentowali się również uczestnicy kółka tanecznego z klas I prowadzonego przez panią Sylwię Banasiak. Można nawet stwierdzić, że pierwszoklasiści to najbardziej aktywna grupa prezentująca się na koncercie, bowiem można ich było również zobaczyć w programie przygotowanym w ramach kółka "Śpiewający angielski", który prowadziła pani Justyna Krawczyk. Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań Jolanty Łęckiej i Anny Dziadkiewicz zapowiadali występy swoich kolegów i koleżanki oraz wykonali piosenkę, akompaniując sobie na plastikowych kubeczkach. Drugoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Izabeli Kaczmarek wykonali piosenkę, nie tylko śpiewając, ale również migając, bowiem podczas realizowanego w roku szkolnym projektu, poznali podstawy języka migowego. Najstarszych uczniów można było podziwiać podczas występu instrumentalnego oraz finałowej piosenki. Oczywiście jak przystało na kawiarniany nastrój podczas imprezy działała szkolna kawiarenka „ Pastelowy kącik” obsługiwana przez szkolne koło „Caritas” Wszystkie smakołyki, ciasta, ciasteczka i desery zostały przygotowane przez nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów klas III. Nastroju dopełniały piękne lawendowe dekoracje na stolikach i przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie występujących jaki i gości. 
Imprezie towarzyszyła również wystawa prac, projektów realizowanych w tym roku w naszej szkole. W holu szkoły można było podziwiać prace uczniów, efekty realizowanych projektów. Centralne miejsce zajęła wystawa zeszytów uczniowskich, prowadzonych w ramach projektu OKzeszyt. Lato w pełni, a my zapraszamy już na powitanie … jesieni.

niedziela, 19 czerwca 2016

Zielona Szkoła 2016.

To, że nasza klasa jest odważna wiedzieliśmy nie od dziś. Już w tamtym roku śmiałkowie -pierwszacy z naszej klasy odważyli się wyjechać na Zieloną Szkołę na całe 5 dni. Tak samo było w tym roku, tym razem grono śmiałków powiększyło się i połowa klasy wyruszyła w daleką podróż do Łeby. Wyjazd w pełni udany, pełen wrażeń, których nawet nie da się opisać, to trzeba było przeżyć.

Jeszcze raz gratulujemy odwagi. Tęskniliśmy za Wami, cieszymy się, że wróciliście bezpieczni.



piątek, 17 czerwca 2016

Artystyczne dusze.













Każdy z nas ma coś z artysty, także i w nas drzemie artystyczna dusza. Na zajęciach plastycznych mieliśmy okazję to udowodnić. Robiliśmy kolorowe rybki z papieru i próbowaliśmy swoich sił w malarstwie. Już wiemy co oznacza trudne słowo - impresjonizm - spodobała nam się ta technika malarska.


niedziela, 5 czerwca 2016

Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Dnia 3 czerwca 2016 roku na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbył się 16 Finał Gminnej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pani Bożeny Budzik, którego koordynatorem była nasza szkoła. Tegorocznej kampanii przyświecało hasło „Pod dobrą opieką”. Na stadionie spotkali się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz podopieczni Stowarzyszenia Rozwoju Dziecka i Rodziny w Nowych Skalmierzycach.

Podczas tegorocznego finału Kampanii uczestnicy brali udział w konkursie plastycznym, konkursie teatralnym „Dobra opieka – udany start w dorosłość” oraz w spartakiadzie. Członkowie naszej drużyny sportowej – Agnieszka Ilska, Konrad Czerwiński, Katarzyna Bodylska, Nikodem Woźniak, Wiktoria Ulichnowska oraz Przemysław Stawicki wywalczyli zaszczytne pierwsze miejsce podczas spartakiady. Natomiast w konkursie teatralnym nagrodzeni trzecim miejscem zostali Martyna Czajka, Kacper Kubicki, Jan Gzieł, Zofia Pawlińska oraz Adrianna Stasiak - koleżanka z naszej klasy :)

 

czwartek, 2 czerwca 2016

Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole.



1 czerwca był dla nas wyjątkowy. Czekały na nas kolejne atrakcje, tym razem w trakcie szkolnych obchodów  Dnia Dziecka.
Co tu dużo mówić, zobaczcie sami :)

Czas spędzony na sportowo.